Nový Opel Astra se představil ve světové premiéře v německém Rüsselsheimu

3. 9. 2021Nový Opel Astra se představil ve světové premiéře v německém Rüsselsheimu 

  • Novou Astru představil nový generální ředitel automobilky Opel Uwe Hochgeschurtz
  • Elektrická ofenzíva pokračuje: Astra se bude vyrábět nově také jako plug-in hybrid, v roce 2023 vyjede i elektromobil Astra-e
  • Objednávkové knihy se otevřou už na podzim, u prodejců se nové Astry objeví na začátku roku 2022
  • Made in Germany: Astra už šesté generace byla vyvinuta v Německu, vyrábět se bude v hlavním závodě Opelu v Rüsselsheimu.
Opel astra
Opel astra
Prozkoumat
Nový Opel Astra se představil ve světové premiéře v německém Rüsselsheimu Nový Opel Astra se představil ve světové premiéře v německém Rüsselsheimu Nový Opel Astra se představil ve světové premiéře v německém Rüsselsheimu Nový Opel Astra se představil ve světové premiéře v německém Rüsselsheimu

Zrodila se nová hvězda!

Právě dnes Opel ve světové premiéře představil Astru zcela nové (v pořadí už šesté) generace. Na slavnostní odhalení novinky se do mateřského Rüsselsheimu sjelo na 180 novinářů, dalších více než 1000 publicistů sledovalo prezentaci on-line na internetu. Hlavní slovo měl nový generální ředitel automobilky Opel Uwe Hochgeschurtz, který se právě dnes oficiálně ujal své funkce. Při prezentaci musekundoval i dlouholetý Opel ambasador Jürgen Klopp, manažer veleúspěšného fotbalového týmu FC Liverpool.

Nová Astra je dalším modelem německé automobilky Opel, který potvrzuje její trend elektrifikace celého portfolia. Hned po otevření objednávkových knih letos na podzim se bude Astra nabízet také jako plug-in hybrid. A v roce 2023 nabídku doplní bateriemi poháněná Astra-e. Samozřejmě hned od počátku budou moci zákazníci volit z široké palety efektivních zážehových a vznětových motorů. Výkonová škála pohonných jednotek sahá od 81 kW/110 k až po 165 kW/225 k.

Pro německý trh byla již stanovena i základní cena nové Astry – ta startuje na částce 22 465 €. Cena pro tuzemský trh se teprve tvoří a bude oznámena později.

Nová Astra je dlouhá 4374 mm a široká 1860 mm, je tedy delší jenom o 4,0 mm oproti vybíhajícímu modelu. Zato rozvor narostl o zřetelných 13 mm až na 2675 mm, což se projevilo především na prostoru pro nohy vzadu sedících pasažérů. I přes „svalnatý“ design je Astra navýsost praktickým vozem, jehož zavazadlový prostor s výškově nastavitelnou podlohou nabízí objem až 1250 litrů (při sklopených zadních sedadlech).

Nová Astra je postavena na třetí generaci multi-energetické flexibilní platformy EMP2, která byla upravena konstruktéry Opelu tak, aby jízdní vlastnosti podvozku odpovídaly tradici německé značky. Díky tomu vyniká Astra stabilitou i při dynamické jízdě zatáčkami. Jako každý Opel i nová Astra prošla Astra náročným testováním v nejvyšších rychlostech na německých dálnicích a je tedy tzv. „Autobahnproof“.

Stejně jako přechozí Astra uvedená na trh v roce 2015 přináší nováček do své kompaktní třídy inovace, které zákazníci dříve znali pouze z dražších vozidel vyšších segmentů. Astra dokáže např. proměnit noc ve den: Nejnovější verze adaptivních světlometů Intelli-Lux LED® Pixel pochází přímo z vlajkové lodi Opelu Insignia a se 168 LED elementy jde o špičkovou technologii v kompaktní i střední třídě.

30 let s Opelem Astra: Bestseller a „tvář“ značky

Nová Astra poprvé vystřídala řadu Kadett v roce 1991. Od té doby vyjelo z továren automobilky Opel téměř 15 milionů těchto kompaktních vozů a Astra se stala bestsellerem a ikonou značky.

„Nový Opel Astra je jedinečný – a Opel s ním definuje novou éru. To platí pro celou řadu pohonných jednotek až po bateriovou Astru-e i pro její špičkové technologie a skvělý design. Astra má zkrátka vše, aby se znovu stala bestsellerem,“ říká nový generální ředitel Opelu Uwe Hochgeschurtz.

Astra nové generace je dynamická jako nikdy předtím, její čistý a „svalnatý“ design je zbaven všech nadbytečných prvků, diváka na první pohled zaujme nová „tvář“ značky – „Opel Vizor“. Šestá generace Astry vyjede letos jako sportovní pětidveřový hatchback, který nabízí více prostoru než jeho předchůdce. Nová Astra byla navržena a vyvinuta přímo v sídle automobilky Opel v německém Rüsselsheimu kde bude výroba zahájena už letos na podzim.

TUkas 

  TUkas AUTO-STAIGER CZ a.s. Praha 10

Po-Pá 8:00 – 18:00 So 8:00 – 14:00